Memoriál Vlada Plulíka 24.9.2011
Memoriál Vlada Plulíka 24.9.2011 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Leitner   
Utorok, 27 September 2011 15:11

Je sobota 24.9.2011. Na Srdiečku sa od rána pomaly zbiehajú pretekári na 3. ročníku Memoriálu Vlada Plulíka. Opäť je toto podujatie zaradené do Slovenského pohára v behu do vrchu.  Počasie je také ako keby to Vlado tam z oblakov zariadil. Jednoducho nádherný deň babieho leta. Účastníkov čaká len 4 km zo štartu do cieľa. Kilometre by aj skresľovali ale tých 800 výškových treba ešte pripočítať. Takže trať dá poriadne zabrať. Veď vybehne ju celú veru málokto.

Pri online registrácii bolo vyše 180 prihlásených a tak organizátori dali aj dorobiť ďalšie čísla. Realita ale bola taká, že nakoniec nastúpilo na štart 141 pretekárov z troch krajín. Medzi nimi aj doterajší držiteľ najlepšieho času 34:00 - Jozef Hlavčo ako jeden z favoritov. Z predchádzajúcich ročníkov bolo jasné, že pretekári pri vjazde do lesa krátko po štarte sa musia trošku potlačiť a prípadne aj počkať, tak sa štart posunul aspoň o kúsok ďalej, takže trať bola o cca 30 metrov dlhšia ako v minulosti.

Presne o 11 hod je odštartované. Tí najrýchlejší vybehli ako keby to bola rovinka a za pár sekúnd sa už strácali v lese. Musí to byť pekný pohľad z výšky, ako sa farebný had pretekárov postupne posúva vyššie a vyššie. Ale tam sa s kamerou nikto nedostal, lebo nebolo ako. Čas beží a okolo 32 min. po štarte je už prvý pretekár pri Kamennej chate. Ešte kúsok a je cieľ. Vyššie sa už totiž bežať nedá. Je tu Chopok - vrchol. Čas najlepšieho je o 45 sek pomalší ako rekord. Dôležité však je, že v mieste dojazdu bolo fajn, relatívne teplo, bez vetra. Každý si mohol vydýchnuť a keď nabral dych obzeral sa po okolitej prírode. Očkom síce aj na rozostavanú lanovku, čo teraz počas stavby veľmi neladí ale raz to iste bude tiež oku lahodiace. Výmena dojmov z kamarátmi okolo a potom šups na čaj na "Kamienku". Dobre padne. Potom už pomaličky pochodom dole na Chatu Kosodrevina, kde prebiehal zvyšok programu. Jedlo, pitie, rozprávanie, nové priateľstvá a nakoniec vyhlasovanie najlepších. Pre tých na stupňoch sa ušlo celkom 1100 EUR a kopec ďalších cien aj pre ďalších v tombole.

Hurá - a je po podujatí. Nikto sa nestratil, nezablúdil ale každý si zobral kopec zážitkov. Kto neprišiel tak ich nemá. Radi ho privítame opäť o rok.

Po podujatí ako vždy sa aj hodnotí. V debate vyšiel aj návrh na predĺženie trate aby sa nečakalo pri vjazde na úzky chodník v lese. Takže sa nečudujte ak o rok pribudne ďalších 100 výškových. A nemajte obavy, upomienkový predmet o rok dostane každý, nielen prvých 120.

Vďaka všetkým partnerom podujatia, že sa takáto myšlienka na Vladovu Plulíkovu počesť ujala a naberá na sile. Takže o rok opäť.

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (IMG_0860.jpg)ikona[ikona]27 Kb
Stiahnuť tento súbor (vysledky_memorial_plulika_2011.pdf)Výsledky memoriál Vlada Plulíka 2011[Vysledky podujatia ]53 Kb
Komentáre (0)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje