Beh na Pustý Hrad - 12.10.2013 - výsledky
Beh na Pustý Hrad - 12.10.2013 - výsledky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Leitner   
Nedeľa, 13 Október 2013 17:00

V sobotu 12.10.2013 sa uskutočnil I. ročník behu na Pustý Hrad. Príroda sa nad všetkými zľutovala a po nočnom daždi vyšlo slniečko a výrazne sa oteplilo. Takže nič nebránilo účastníkom preveriť si sily na tejto novej trati. Pôvodný zámer organizátorov bol cieľ na Pustom Hrade. Z hradu je naozaj nádherný výhľad na okolie. Ale vzhľadom na termín sa pre istotu zvolila varianta so štartom aj cieľom na jednom mieste a to pri zimnom štadióne vo Zvolene.

Presne o 11.00 hod sa 91 pretekárov pustilo na trať. Čakalo ich 8 km a prevýšenie 300 m. Najskôr prvé 2 km po rovine a asfaltovej ceste a potom už veru len do kopca. Cesta stúpala a stúpala.

Na necelom 4 km konečne rovinka na nabranie dychu.

Po miernom oddychu tak prišla záverečná časť. Od dolného hradu k hornému ide úzky turistický chodník. A je tiež aj celkom strmý , takže plúca dostali zabrať. Potom už len miesto na výhľady.

Pretekári ale z výhľadu asi veľa nemali. Predsa len sa ťažko pozerá, keď ledva vyjdete niekde na vrchol. Treba sa nadýchnuť a dávať pozor pod nohy. Takže to asi inokedy. Potom už len zbehnúť dole a bol tam cieľ. Našťastie dole kopcom bolo asfaltu minimum, takže si každý mohol nohy ušetriť.

Do cieľa prišiel bezpečne na prvo mieste Dušan Krajčovič s časom 35 min 26 sek. Postupne prichádzali ďalší. Ján Závodný s časom 36:25 či tretí Martin Budaj za 37:24. Zo žien ako prvá došla Natália Šuleková s časom 46:09 , za ňou Diana Grexová 46:53 a tretia Anna Versegyová 47:57.

Čas víťaza bol základný čas, nakoľko táto trať sa ešte pretekovo nebežala. Upresnili sa aj parametre trate. Pretekári si namerali dĺžku od 8,5 až po 9,1 km. Takže pre budúcnosť budeme označovať dĺžku trate s 8,7 kilometrami  a prevýšením 315 m.

No a v cieli tak ako býva zvykom. Najskôr vydýchnutie, prípadne výklus. Potom delenie sa so zážitkami a porovnávanie navzájom. A tiež nové priateľstvá a pozvánky na preteky  opäť niekde inde.

Takže prvý ročník Behu na Pustý Hrad skončil. Aj keď v tomto prípade by asi presnejší bol názov bez cez Pustý Hrad. Ale pre budúcnosť sa ešte uvidí. Ten cieľ hore na hrade by bol najkrajší. Len vie niekto vybaviť také počasie ako bolo teraz každoročne?

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (Pusty Hrad 2013 muzi celkom.pdf)Pustý hrad 2013 - výsledky muži celkom[Pustý hrad 2013 - výsledky muži celkom]189 Kb
Stiahnuť tento súbor (Pusty Hrad 2013 zeny celkom.pdf)Pustý hrad 2013 - výsledky ženy celkom[Pustý hrad 2013 - výsledky ženy celkom]164 Kb
Stiahnuť tento súbor (Pusty Hrad 2013 muzi po kategoriach.pdf)Pustý hrad 2013 - výsledky muži po kategóriách[Pustý hrad 2013 - výsledky muži po kategóriách]200 Kb
Stiahnuť tento súbor (Pusty Hrad 2013 zeny po kategoriach.pdf)Pustý hrad 2013 - výsledky ženy po kategóriách[Pustý hrad 2013 - výsledky ženy po kategóriách]171 Kb
Stiahnuť tento súbor (pusty hrad.jpg)ikona[ikona]3 Kb
Komentáre (5)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje