Vertikal v Jasnej - 5.4.2014
Vertikal v Jasnej - 5.4.2014 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Leitner   
Piatok, 28 Marec 2014 12:20

Skialpinisti , vyberte ešte lyže a otestujte sa !


Zima nezadržitelne končí. Sneh sa topí pod lúčmi slnka. Skialpinisti si to túto zimu veľmi neužili ale stále sa majú kde prejsť . Poďte sa otestovať a zistiť ako ste potrénovali  v zime a príďte v sobotu 5.4 do Jasnej. Preverte si ako rýchlo viete prejsť 1000 m alebo inak povedané vertikálny kilometer. Iste že rýchlo ale ako presne to zistíte len tam.

Podujatie sa organizuje opäť po dvoch rokoch. Aj keď vtedy vyčíňala víchrica a na Chopok sa nešlo. Takže teraz už veríme že na štandartnej trati sa na trať môžu postaviť športovci v rôznych športoch - skialpinisti, bežci, cyklisti, triatlonisti či aj takí nezaradení. Veď kto by nechcel vedieť ako ten kilometer dokáže rýchlo zdolať !!!

Rekord trate v čase 39:08 min drží Peter Svätojánsky. Je to už pár rokov dozadu a bolo by dobré tento čas prekonať. Tak to uvidíme až keď bude realita ale bude na čase.

Samozrejme , že je len hypotetická otázka za ako rýchlo by to dokázali tí najlepší na svete. Možno sa to raz dozvieme, hoci teraz je vo svete tendencia vertikal skracovať a používať plytšie profily tratí. Táto na Chopku z Jasnej je taká akurát. Ani strmá a ani plytká. Presne vhodná na rekordy. Nielen svetové ale aj osobné. A ak sa pamätáte ako ste to šli niekedy v minulosti, bude zábavné si to porovnať. Takže veríme , že sa uvidíme v hojnom počte. Nechajte si ešte biky doma aspoň na tento deň. V cieli si oddýchnete a ešte si môžete ísť pozrieť blízke žlaby a užiť si tak posledné zvyšky snehu.

No a ešte akú Vám treba výstroj?

Keďže na svetových pohároch sa to značne odľahčilo, tak aj my chceme byť svetový. Takže si zoberiete nasledovné:

  • Lyže so skialp viazaním a skialpové topánky / tie nesmú byť upravované tak aby bola znížená ich funkčnosť /
  • 1 pár skialpových pásov
  • 1 pár palíc
  • 1 batoh min. veľkosť 18 L
  • 3 vrstvy oblečenia s dlhým rukávom pre hornú časť tela / 1 časť je do vetra / a 2 vrstvy pre spodnú časť / 1 vrstva je do vetra /
  • 1 pár rukavíc
  • 1 čelenka alebo čiapka, šatka

Neberie sa teda žiadna lavínová výstroj alebo prilba, či nebodaj mačky. Takže sme Vás odľahčili ako sa dalo. A keďže je trasa až na Chopok - tak tam fúkať môže a preto to oblečenie aby ste nepomrzli. Lebo radi by sme cieľ spravili až tam kde sa vyššie nedá , teda na vrchole.

Podujatie je záverečné v tejto zimnej sezóne na Slovensku a je zároveň finálové v Slovenskom pohári. Slovenský pohár v tomto roku pozostával len z troch pretekov. Prvé dve boli večer po zjazdovke a teraz vertikal v Jasnej. V konečnom hodnotení slovenského pohára môže byť len člen Slovenskej skialpinistickej asociácie. Ak ste si na tento rok neuhradili členské tak v pohári budete chýbať. Škoda, skúste to ešte stihnúť.

 

Ešte pár slov k programu.  Prezentácia je v Ski § Fun na Záhradkách do 9.00 hod. O 9.30 hod by sme chceli aby ste odštartovali a za tých necelých 40 minút budú prví v cieli na Chopku. Občerstvenie na Kamienke a potom obed opäť v Ski § Fun Vám vyplní čas , kým sa urobia výsledky a taktiež pripraví Slovenský pohár.

Tešíme sa na stretnutie s Vami a zoberte si zo sebou veľa veľa kamarátov.

Komentáre (0)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje