Beh na Urpín 2014 - výsledky + foto
Beh na Urpín 2014 - výsledky + foto PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Leitner   
Nedeľa, 18 Máj 2014 10:07

V sobotu 17.5.2014 sa uskutočníl 3. ročník behu na Urpín.  V tomto roku sa podujatie dostalo aj do série SALOMON Trail Running Cup pre ČR a SR, čo pre budúcnosť môže priniesť zaujímavé účasti aj zo zahraničia. V rovnakom čase na danom priestore prebiehala Grilliáda kde súťažili reštaurácie o najlepšie ponúkané jedlá a tiež Deň rodiny s množstvami programov pre každú vekovú kategóriu. Takže bolo z čoho vyberať na celý deň.

Ale poďme k samotnému behu. Príroda sa ale zahrala s organizátormi a aj pretekármi. Štvrtková víchrica zvalila dosť stromov na to aby na dlhej trati sa muselo vynechať cca 2,5 km pekného lesného chodníka a nahradiť to alternatívami. Na druhej strane po daždoch bola zem dosť mokrá a keďže trať je na jednom úseku trochu našikmo, tak ten kto zvolil nesprávnu obuv si užil svoje.  Práve firma Salomom ponúka na takýto terén vynikajúcu bežeckú obuv a každý účastník má možnosť využiť 30% bonus na nákup tovaru podľa vlastného výberu / akcia platí do pondelka 19.5 do 16.00 hod priamo v ACTIVE PLANET outdoor centre alebo cez mail Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. /. Taktiež počas podujatia sa vystriedalo rôzne počasie od pár lúčov slnka až po celkom hustý dážď. Je výborné že to neodradilo a na štart celkovo prišlo vyše 200 pretekárov.

Ďalšou novinkou bolo zaradenie detskej trate pre mladých adeptov do 10 rokov v dĺžke do 500 m. Deti štartovali pred štartom ostatných kategórii necelých 15 minút a tak mali kulisu  všetkých účastníkov.

Presne o 11.00 hod štartovali všetci naraz v kategóriách 2,5 km - celá časť bola po rovine a asfalte, potom už v teréne na 7,5 km a 10,7 km. Ako sme už uvádzali, najdlhšia trať bola pre padnuté stromy modifikovaná , keď bola kratšia o nejakých 700 m a teda 10 km ale prevýšenie  bolo zachované. Štart podujatia vyzeral asi takto:

A potom sa už štartovalo :

a bol z toho celkom pekný had pretekárov a to sa ani nezmestili do objektívu:

po chvíli asfaltu sa vbehlo do lesa. Čakalo pretekárov 13 zákrut:

a  návrat z lesa na lúku nad Bystricou - ak by bolo vidno je tam super výhľad na okolie

a potom opäť trochu lesa so 14 zákrutami

a  už len záverečná méta - CIEĽ

a neskôr už len obliecť sa, trochu občerstviť a počkať na výsledky. Ale hlavne stretnút sa so známimi, porozprávať sa o tom ako bolo či aké sú plány do budúcna. A samozrejme pre najlepších čakalo ešte odovzávanie cien

absolútne ženy na 10,7 km  Salomon Trail Running cup

1 - Fašungová Petra  2- Lovrantová Katarína  3 - Procházková Alena

a absolútne  muži Salomon Trail running Cup

1 - Krajčovič Dušan  2 - Bukáček Martin  3 - Kačáni Peter

a ako všetko začne , všetko aj končí. Ročník 2014 je za nami. Ešte spracovať všetku fotodokumentáciu aby ste sa mohli nájsť niekde na trati . Snáď sa nám to podarí veľmi rýchlo. Veríme že do budúceho roku sa cesta uvoľní a pobeží sa po štandartnej trati. Polepší sa počasie a behanie bude s väčším zážitkom.

Zároveň Vás pozývame na ďalšie kolo SALOMON Trail Running CUPu a to 29.8.2014 do Vysokých Tatier na beh na Skalnaté Pleso.

Tešíme sa na Ďalšie stretnutie s Vami!

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (Výsledky Urpín detská trať 2014.pdf)Výsledky - detská trať 2014[Výsledky - detská trať 2014]131 Kb
Stiahnuť tento súbor (urpin male foto.jpg)ikona[ikona]43 Kb
Stiahnuť tento súbor (urpin3.pdf)Beh na Urpín 2014 - oficiálne výsledky[Výsledky Urpín 2014]325 Kb
Komentáre (1)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje