Pár slov s víťazom v Behu na Skalnaté Pleso - Pavel Šimko
Pár slov s víťazom v Behu na Skalnaté Pleso - Pavel Šimko PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Leitner   
Utorok, 02 September 2014 18:51

V dnešnom článku Vám predstavíme víťaza mužskej kategórie miestneho pretekára - z Popradu, triatlonistu Pavla Šimka. Máme pre neho pár otázok, aby sme Vám ho bližšie predstavili.


1.Triatlon a Beh do vrchu je to tvoja štandardná príprava alebo experiment?


Nie je to štandardná príprava, ale mal som voľný víkend tak som hľadal nejaké športové podujatie, kde by som si mohol kvalitne zatrénovať na jednej z mojich disciplín. Tým, že to nebolo príliš strmé a krátke, teda kde sa dá aj behať a nie len kráčať, tak som zvolil tento pretek. Každý takýto pretek beriem ako kvalitnú prípravu na triatlon...poobede si to doladím s ďalšou disciplínou a kvalitný tréningový deň mám za sebou.


2. V akom športe si začínal ako junior a čo bolo najťažšie v tvojej športovej kariére?


Ako žiak som začínal s plávaním a keď po 6 rokoch tréningu som nebol lepší než 5. miesto MSR prišiel pán Koperniech, ktorý mi predstavil triatlon a hneď som vedel, že toto je šport ktorý mi bude chutiť. Neskôr prišli aj prvé úspechy. Paradoxne, ako bývalý plavec som mal vždy najväčšie problémy s plávaním. Je veľmi jednoduché veľa a kvalitne behať a bicyklovať. Málokedy si plavecký tréning užívam tak ako beh a bike. Našťastie som sa po OH v Pekingu 2008 rozhodol pre dlhšie trate triatlonu, čo sú half-ironman a Ironman, kde plávanie ide do úzadia a dôležité sú cyklistické a bežecké kvality.


3. Ako si sa dozvedel o preteku ako ho hodnotíš, čo Ti chýbalo a naopak čo Ťa príjemne prekvapilo?


Povedal mi o tom môj kamarát Toník, ktorý sa bohužiaľ nemohol zúčastniť preteku, lebo bol ešte indisponovaný po Ultratriale cez Vysoké Tatry. Pretek bol úžasný, organizácia bola výborná. Zázemie aj ľudia zo zákulisia tohto preteku. Konečne sa športovým podujatiam venujú ľudia, čo si sami tým prešli ako pretekári a vedia, čo obnáša takýto pretek a čo pretekár potrebuje na trati, ale aj po preteku. Veľmi dobrá voľba situovať pretek tam kde to žije...ľudia si pamätajú, že sa niečo dialo. A keby bol takto pretek raz za mesiac, určite máte plno. Pretekár potrebuje obdiv, povzbudenie  fanúšikov...prvý aj posledný. A v piatok to dostali všetci.

 


4. V čom behávaš takéto terény a máš skúsenosť s modelmi Salomon?


Salomony som si kúpil až tento rok ale nie preto lebo som sa rozhodol sem tam si zabehnúť nejaký horský beh ale len tak. Tréningy v teréne behám v Salomon Speedcross3 ale na pretek beriem vždy Asics racer. Neriadim sa pravidlami čo je najlepšie do hôr, podporné systémy atď...zoberiem najľahšiu topánku a bežím.


5. Na čo sa ešte v tejto sezóne plánuješ sústrediť?

Zvažujem ešte štart na Spartan race na Donovaloch, je to 21km v teréne a cez prekážky, kvalitný tréning pred vrcholom sezóny. Asi trošku popreháňam Sparťanskú Elitu na Slovensku, momentálne mám teplotu 38,5 a suchý dráždivý kašel tak nie som rozhodnutý ešte ale ako tréning sa mi to zdá byť v poho. Čo sa týka mojej špecializácie, čo je triatlon, tak koncom septembra mám v pláne posledný kvalitný tréning na finálovom kole slovenského pohára v duatlone v Krompachoch kde sa ide 10 km beh – 40 km cestná cyklistika – 5 km beh. To je posledný pretek pred dôležitým štartom na medzinárodných majstrovstvách Chorvátska v Halfironmane (1.9km plávanie – 90km bicykel – 21km beh.) po dvojročnej pauze sa chcem opäť zaradiť do profi pelotónu a tento pretek je pre mňa „ krst ohňom“ do nastávajúcej sezóny 2015.


Ďakujeme za odpovede a prajeme veľa športových úspechov.

Komentáre (0)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje