Urpín ON-LINE
Urpín ON-LINE PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Leitner   
Streda, 05 November 2014 11:25

Spúšťame týmto sériu ON-LINE pretekov v horských behoch a v zimnom období aj niečo pre skialpy. Pripravíme vždy trasu s jednoznačným štartom a cieľom a podľa možnosti s čo najjednoduchšou trasou. Popis každej trasy bude vždy aj s obrázkami a mapami. Všetky trasy čo navrhujeme budú mať čosi spoločné s podujatiami , ktoré organizuje ACTIVE PLANET outdoor centrum. Práve na týchto behoch potom prevedieme aj vyhlásenie virtuálneho preteku. Budú ohodnotení vždy traja najlepší - muži a ženy.

ZÁKLADNÉ PRAVIDLÁ

- potrebujete telefón alebo hodinky s GPS a možnosťou uchovania záznamu

- prebehnete danú vybranú trasu , kde si týmto vyhotovíte záznam

- tento záznam / resp. link na uložený a sprístupnený záznam na webe/ zašlete na mail Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. s uvedením mena a priezviska, roku narodenia a klubu. Ak daný systém bude problém inštalovať, skúsime to vzájomne doriešiť aby boli splnené požiadavky na kontrolu.

- záznam o meraní môžete posielať viackrát bez obmedzenia - takže ak to prebehnete aj 20 x tak môžete poslať aj 20 x záznam. Zobrazené budú 3 najlepšie výsledky

- v prípade, že nemáte možnosť záznamu, obráťte sa na ACTIVE PLANET outdoor centrum so zapožičaním

- požadovaný záznam musí mať nasledovné parametre:

  1. dátum záznamu
  2. čas záznamu od - do
  3. dosiahnutý čas meraného úseku
  4. dĺžka v km a profil trate
  5. možnosť kontrolovať prebehnutú trasu podľa mapy / zväčšovať si hlavne kritické miesta pre kontrolu /
  6. nesmie byť zaznamenaný žiadny medzičas či stop čas

Uvedený záznam uvedieme do tabuľky pre konkrétne ON-LINE preteky v poradí podľa času. Podľa záujmu zavedieme aj druhú tabuľku s koeficientom podľa veku. Uzavretie ON-LINE preteku bude vždy 3 dni pred štandartným podujatím na danom mieste.

Veríme zároveň , že budete dodržiavať poctivého  športového ducha a nebudete sa pokúšať vymyslieť spôsob ako obísť meranie ale dodržíte presne stanovenú trasu a aj líniu štartu a cieľa.

 

PRETEKY 1 -  Urpín 1  ON-LINE

Pre tých z Banskej Bystrice a okolia sme pripravili trať z podujatia Salomon Trail Runnig Cupu - Behu na Urpín. Navrhovaná trať má dĺžku 7 km s prevýšením - 313 m na stúpaní a 228 m na klesaní. Ide prakticky opačným smerom ako samotné každoročné preteky.  /Pozn. - asi tu dôjde v roku 2015 k zmene v prvej časti vzhľadom na  počet štartujúcich a úzku cestičku /.

Celková mapa meranej trasy:

 

Štart Vášho ON-LINE preteku je pár metrov od železničnej stanice Banská Bystrica - mesto. Vedľa informačnej tabule ako začína chodník a Urpínske serpentíny.

Po vybehnutí cca 13 zákrut ste na konci oplotenia a zabočíte o 180 stupňov v pravo / trasa ako Beh na Urpín/

Prichádzate na križovatku ale pôjdete len priamo do kopca - aby ste sa dostali čím skôr na lúku. Ďalej pokračujete cestou čo Vás neustále vedie aj turistiská značka modrej farby. POZOR - Na najvyššom bode sú dve cestičky / cca 10 metrov za smerovníkmi /, vyberte si cestu v pravo, ktorá je suchá a nebýva zablatená.

Mapa trasy po štarte a pred cieľom.

Z najvyššieho bodu mierne zídete do sedla , kde je križovatka ciest. Za informačnou tabuľou po cca 30 - 40  m je rozdvojka - je potrebné odbočiť v ľavo a po ďalších asi 20 m do kopca je opäť odbočka  v ľavo, kde pokračuje náučný chodník.

Od tohoto okamihu, budete ďalej stále na križovatkách odbočovať v pravo až sa dostanete na rovnaké miesto pori hvezdárni opäť k info tabuli.

Keď sa opäť dostanete ku križovatke, kde ste už boli a prejdte vedľa informačnej tabuli, zatočíte prudko v ľavo a dostanete sa na úzky chodníček, ktorým sa dostávate do záverečnej časti - žltá turistická značka.

Po krátkom klesaní sa dostávate prakticky na rovinatý úsek.

Pokračujete po žltej značke až kým neprídete na drobnú odbočku - kde je opačná šípka Urpínske serpentíny , tu ale už nepokračujete po žltej značke dole ale idete stále po rovine.

Prídete opäť na križovatku kde ste už raz išli / 2 x ste na trati pri výstupe / ale pokračujete priamo oproti do mierneho kopca. Čaká Vás záverečný cca 100 m úsek do cieľa.

A samotný cieľ - pozrite cieľovú čiaru - medzi stromami ako začína asfaltová cesta.

 

Tabuľka dosiahnutých výkonov:

1 Krajčovič Dušan 33:08 Dukla Banská Bystrica 12.05.2015
2 Dzúrik Miroslav 38:16 MC LK Running Team 10.03.2015
3 Kothaj Ján 39:30 Banská Bystrica 21.12.2014
4 Filo Tomáš 47:33 Banská Bystrica 10.12.2014
5 Leitner Miroslav 49:29 Active Planet 31.10.2014

Uzávierka virtuálneho preteku v Behu na Urpín je 13.5.2015. Vyhlasovanie najlepších bude 16.5.2015 na podujatí Salomon Trail Running Cupu - Beh na Urpín.

 

Tešíme sa na Vaše športové výkony.

Komentáre (0)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje