Dynafit Skialp Maratón 28.3.2015 - výsledky
Dynafit Skialp Maratón 28.3.2015 - výsledky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Leitner   
Sobota, 07 Marec 2015 23:48

V sobotu 28.3.2015 vo Vysokých Tatrách sa uskutočnil  5-ty ročník Skialpinistického maratónu a polmaratónu. Podujatie sa koná každý druhý rok a ako v minulosti aj tentokrát podujatie ovplyvnilo počasie. V piatok sa značila celá trasa a počasie bolo ideálne. V sobotu sa čerti ženili a naše plány sa menili. Už skoré ranné sms z chát nepotešili - zneli: nedá sa vyjsť pre vietor z chaty a je hmla. Čakáme 1 hod a uvidíme. Časom sme videli. Dnes to nepôjde - definitívny verdikt. A rozhodcovia boli takmer všetci na chatách. Nuž ešte že si vietor fúkal takým smerom, že niekde vznikla veterná diera. Na Skalnatom Plese prakticky nefúkalo a šéfovia z TMR našťastie mali pre nás pochopenie a dovolili nám náhradnú alternatívu. Tatranská Lomnica - Skalnaté Pleso zjazdovkou a následne cez Francúzsku muldu do Lomnického sedla a zjazd. Maratónci si nakoniec dali spomínanú Francúzsku muldu dva krát. Nuž nejak sa to podarilo a totálna improvizácia znamenala, že finále Slovenského pohára mohlo prebehnúť.

Plagát podujatia s klasickými tratami bol nasledovný:

 

 

Takže improvizačne sa štart preložil o dve hodiny neskôr a o 9:30 hod sa rozbehli pretekári  na trať. Podujatie odštartoval Primátor Vysokých Tatier p. Mokoš.

Prvá časť trate sa ani neznačila a išlo sa okrajom zjazdovky. Ostatné sme vyznačili len červenými vlajočkami, kedže ostatné boli na pôvodnej trati. THS DZ spolu so svojimi čakateľmi zabezpečili kľúčové úseky trate, keďže horná časť bola v dosť silnej hmle ale paradoxne v totálnom bezvetrí. Niektorí s úsmevom- iní na šnúrke, bojovali a čo najlešie umiestnenie. Českí, polskí a slovenskí pretekári  nakoniec akceptovali že počasie je tu PÁN.

V mužoch vyhrala dvojica Hlavčo,Šiarnik s prevahou nad súperiacimi Laštík- Trizna a Danko,Litvaj. V ženách kraľovala jediná dvojica Volajová- Danková a dievčatá pekne nazbierali body do SP. Veteráni bojovali tiež tuho a mali sme tu medzinárodne dvojice a víťazstvo si vybojovali pekným výkonom Kacina s Kuczynskym.

Na krátkej trati sme mali veteránske a zmiešané dvojice.Taktizovaním sa im podarilo vytvoriť peknú konkurenciu a vyhrali manželia Dudášovci  pred dvojicou Jurinová s Frankom, a Drenková s Janíčkom.

Špeciálnu cenu si odniesla juniorská dvojica Šiarnik Matej a Prokop Miloš.

Po preteku padol dobre čaj a Tatranka a 3 chodový obed s krémešom s cukrárne Domenico v Hoteli Tenis.

V tomto zariadeni sme vyhodnotili aj toto podujatie a a o správnu náladu sa starala p. Stavrinov z Tatratea s výkladom ako jednotlivé likéry vznikajú. Oko potešili aj vzorky Crazy Idea na sezónu 2016

Dôstojné priestory Hotela Tenis privítali s nami aj hostí na slávnostné vyhodnotenie podujatia. Ceny odovzdávali   - Zástupca hlavného partnera p. Glogara z firmy Dynafit, ktorý si podujatie aj naostro vyskúšal. Pán primátor Vysokých Tatier Ing Mokoš zároveň prisľúbil účasť na batttle medzi primátormi na budúcoročnom Vertikal Race v Jasnej. Biatlonista a medailista z OH  p. Hurajt potešil našich športovcov svojou prítomnosťou a jeho húževnatosť môže byť iste prikladom do ďalsej športovej kariéry účastníkov.

Za média regiónu prijala naše pozvanie p. Janigová z Tatranského dvojtýždenika.

Na záver podujatia sa ujal slova p. Andrej .Skovran - prezident Slovenskej Skialpinistickej asociácie a vyhodnotil so správnou radou konečné výsledky Slovenského pohára pre r. 2015.

 

Pár foto z trate:

A výsledková listina podujatia - nájdete si ju v prílohe.

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (Vysledovka Maraton 1.pdf)Vysledky Maraton[Vysledky Maraton]301 Kb
Stiahnuť tento súbor (Vysledovka Polmaraton 1.pdf)Vysledky Polmaraton[Vysledky polmaraton]268 Kb
Stiahnuť tento súbor (maraton.jpg)ikona[ikona]88 Kb
Komentáre (0)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje