S víťazom 1.kola Towerrunnigovej série - Štefanom Štefinom
S víťazom 1.kola Towerrunnigovej série - Štefanom Štefinom PDF Tlačiť E-mail
Napísal Katarína Belicová   
Piatok, 17 Apríl 2015 11:34

 

Historicky prvým víťazom podujatia v behu do schodov v Banskej Bystrici sa stal Štefan Štefina z Dubnice nad Váhom. Určil zároveň prvý rekord trate. Europa Business Center Towerrunning prebehol za 2:13 min.
Niečo viac o Štefanovi  Štefinovi sa dozviete  z jeho rozhovoru s Katarínou Belicovou

Ako sa vyvíjala tvoja športová kariéra?
Behu som sa začal venovať na základnej škole, kde som navštevoval krúžok atletiky a behal občas okresné a krajské preteky na dráhe. Po skončení základnej školy som sa viac venoval horskej cyklistike, viac menej iba ako hobby. Späť k behu som sa vrátil až v roku 2008 počas štúdia na vysokej škole v Žiline. V roku 2009 som sa zúčastnil prvých majstrovstiev Slovenska v behu do schodov v Žiline, ktoré vždy veľmi dobre zorganizuje Tomáš Čelko :-) a skončil som na 3. mieste. To ma motivovalo skúsiť viac potrénovať a zamerať sa na behy do schodov. Myslím že úspešne, v rokoch 2010, 2012 a 2014 som sa stal majstrom Slovenska v behu do schodov, 2011 a 2013 som skončil druhý za Lubom Calpašom, ktorý v sobotu v ESC dobehol ako štvrtý. Lubo je tiež z Dubnice nad Váhom, takže titul je už piaty rok v Dubnici :-) Tento rok sa mi podarilo ísť aj na Majstrovstvá sveta v behu do schodov, ktoré sa uskutočnili v marci v Katarskej Dohe v 51. poschodovom The Torch Doha Hotel. Dobehol som na 9. mieste a spolu s Tomášom Čelkom a Jankou Zatlukalovou sme v súťaži krajín obsadili solídne 5. miesto.
Ako je to s tvojim časom na tréning a preteky?
Pracujem na pozícii Supervízor logistiky vo firme ktorá vyrába časti klimatizačných jednotiek a chladiacich modulov do áut KIA a Hyundai. Zamestnaný som na plný úväzok, tak voľného času nemám nejako extra veľa, no rád ho využijem napr. na beh, jogging, klus alebo bežecké preteky :-) :-)
A športové ciele pre túto sezónu?
Pokúsim sa vyhrať Slovenský pohár v behu do schodov a v svetovom rebríčku Towerrunning World Cup by som sa chcel dostať do TOP10 a zúčastniť sa aspoň na jednom exotickejšom preteku svetového pohára v behu do schodov napr. v Kolumbii.
Prečo práve Towerrunning a je tam niečo špecifické napr pri obutí?
V prvom rade to človeka musí baviť. Je to riadna makačka a nie každému to môže prísť normálne. Treba to niekedy vyskúšať napr. v júni na Ufo Vertical Sprint v Bratislave alebo v októbri na MSR v behu do schodov v Žiline. Možno nám potom pribudne nová konkurencia :-) Tenisky v podstate nie sú veľmi dôležité, hlavne aby boli ľahké a nešmýkalo sa v nich.
A dojmy z premiéry v Banskej Bystrici?
Čo sa týka preteku samotného, prvý krát som bežal v BB pretek kde bol taký dlhý nábeh ku schodom a nebol to masový štart. Inak Banská Bystrica je pekné historické mesto s fajn ľudmi obklopená krásnym prírodným prostredím, takže len návšteva mesta bola pre mňa príjemná a iná ako preteky v zahraničí. Nemohol som teda odmietnuť ani výklus na Urpín ktorý promptne po preteku zorganizoval Tomáš.

Ďakujeme za rozhovor a Štefanovi želáme aby sa mu jeho športové ciele podarilo naplniť. A zároveň veríme, že o rok ho opäť uvidíme na štarte.
Komentáre (0)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje