Bystrický vertikal - 3.5.2015 výsledky + nový ženský rekord
Bystrický vertikal - 3.5.2015 výsledky + nový ženský rekord PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Leitner   
Nedeľa, 03 Máj 2015 20:03

V nedelu 3:5.2015 prebehlo 1.kolo Slovenského pohára v behu do vrchu. Pretekárov v hlavnej kategórii čakalo slušné prevýšenie 780 m na trati dlhej 10 km. Úvodných 6 km je miernejších ale záver je dosť ostrý a ukáže sa ako si kto rozložil sily. Na podujatí padol aj ženský rekord a blíži sa tak k hranici 1 hodiny.

Pretekalo sa aj na kratšej 6,6 km trati a taktiež sa obnovila jazda na bicykloch. Pre nich ale bola iná trasa ako bežecká ale štart a cieľ bol rovnaký.

Bolo zaujímavé sledovať , aké časy dosiahnu pretekári na úvod sezóny na hlavnej bežeckej trati. Predsa len , bolo to 1. kolo a mnohí ešte nemajú nabehané. A toto podujatie nie je len tak  pre netrénovaných. Také prevýšenie už čosi si vyžaduje robiť celú zimu.

Rekordy trate boli utvorené v roku 2014. Pripomíname , že ich držiteľmi boli:

Ján Ďurmek - 0:52:44 hod

a

Katarína Paulínyová - 1:05:19

Mužský obhajca prišiel po chorobe a tak na útok na rekord to nevyzeralo.

U žien sa ale rekordný čas pohol a to už na hodnotu 1:02:41, ktorý dosiahla Kovalančíková Lucia. Super výkon a gratulujeme!!! Ženy sa teda pomaly ale isto blížia k magickej hranici 1 hodiny!!!

 


 

Pre tých čo nemajú natrénované alebo si netrúfajú v danej chvíli na dlhú trať, tak bola pripravená kratšia varianta. Presne 6,6 km a prevýšenie 230m. Takýto profil už nebol taký náročný a dal sa teda zvládnuť. Veríme, že sa v budúcnosti práve na tejto trase budú účastníci hľadať motiváciu aby si trúfli na hlavný cieľ - až na vrchol !!!

 


Po dlhšej odmlke sme pustili opäť aj cyklistov  Títo mali rovnaký štart a cieľ s bežcami ale ich trasa bola úplne iná. Predovšetkým trasa na 10,5 km z celkovo 13-tich km  bola po asfalte. Lenže každý vertikal má svoj názov podľa toho , že sa ide hore.  A  tomto prípade  dosť strmo. Preto je tento vertikal dosť náročný. Cca 4 km medzi 6 - 10 km sú fakt značne strmé a napr. tak záverečná časť už mimo asfaltu vychádza ako ľahší terén.

A rekord drží z roku 2012 Kojtal Tomáš s časom 42:55 min.

Na štart sa postavilo dosť málo cyklistov ale aspoň po štarte nebola tlačenica a nehrozili pády , ktoré dosť bolia. Rekord trate nebol vôbec ohrozený a tak zostáva métou pre ďalšie ročníky.

 


 

Budeme sa na Vás tešiť opäť o rok.

Výsledky si nájdete v prílohe.

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (Bystricky_vertikal_2015_00_03 absolutne  10 KM.pdf)Vysledky vertikal Maxi[Vysledky vertikal Maxi]313 Kb
Stiahnuť tento súbor (Bystricky_vertikal_2015_00_03 absolutne  MINI.pdf)Vysledky vertikal MINI[Vysledky vertikal MINI]240 Kb
Stiahnuť tento súbor (Bystricky_vertikal_2015_00_03 absolutne  BIKE.pdf)Vysledky Vertikal Bike[Vysledky Vertikal Bike]237 Kb
Stiahnuť tento súbor (vertikal plagat1.jpg)ikona[ikona]39 Kb
Komentáre (5)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje