Beh na Urpín - 16.5.2015 - výsledky
Beh na Urpín - 16.5.2015 - výsledky PDF Tlačiť E-mail
Napísal Katarína Belicová   
Sobota, 16 Máj 2015 18:22

Slnečné počasie sa 16.5.2015 podarilo "vybavit" organizátorom pre štartujúcich  na troch tratiach -10,7 km, 7,5 km a 2,5 km. Taktiež pre najmenších na detskej 500 m trati. Okrem hlavného  podujatia sa pribalila atletická škôlka pre najmladšich adeptov behu, kde pod vedením K. Kačmárovej, M. Vojníka, V Sedílekovej a dalších plnili nadejní atléti množstvo zaujimavých atletických disciplin. Prekvapivo sa na tejto škôlke zúčastnilo takmer sto detí, čo je známka toho, že o pohyb je medzi detmi zájem, len im treba vytvoriť vhodné možnosti.

V tomto priestore sa v spolupráci s dobrovolnikmi o.z. Svetielko nádeje detičkám darilo a vznikla krásna atletická galéria.

Po registrácii sa nám veru všetkým rozsvietili oči a zastavil dych - prišla Nasta!!!

Ozajstná, naša bystrická, zlatá a budúca mamička si našla čas a odbehla od rodiny podporiť mladých atlétov v škôlke a hlavne ODŠTARTOVALA so staviteľom trate M. Leitnerom podujatie na dlhých tratiach.

Trať dlhej a strednej kategórie bola modifikovaná 2 momentami  - započala sa rekonštrukcia BB serpentín mestom a fi. Envigeo / vďaka p. riaditeľovi a kol. zametstancov za koordináciu na mieste staveniska!/ a úvaha o lepšom rozptýleni pretekárov pri pokračovaní zo serpentín priamo cez lúku sa ukázala správna. Pretekári ju pochvaľovali.

Po lúke nasledoval opäť príjemný chládok a lesné chodníčky boli spestrené skandujúcim divákmi, organizátormi a na bezpečnosť podujatia dohliadali zdravotníci z BB Horskej služby /rovnako im patrí naše poďakovanie za aktívnu asistenciu/.

Pre všetkých bola dôležitá občerstvovačka pri BB Hvezdárni a už len otočka dolu kopcom. Všetci sme tušili že napriek rovine pri malej železničnej stanici nás slniečko a asfalt riadne preverí. Neboli sme sklamaní a cieľové súboje boli krásne.

V cieli čakali skvelé cateringove služby od našich lokálnych výrobcov piva Urpiner v podobe 2 príchutí piva s nižším percentom alkoholu a nealkoholického, stále chladeného piva. Fi Zvarik priravila vynikajuce žemle a starostlivosť o vyčerpaných pretekárov v podobe ovocia, cereálii a hlavne vody, ktorej ako sa ukázalo aj v rozprávkach a  v realite nikdy nie je dosť.

Dobojované za prítomnosti športových osobnosti, vytvorené traťové rekordy.

K vyhodnoteniu a tombole bolo ešte trosku času  a "kukláči počas tohto voľna ukázali detičkám ako sa zasahuje proti nebezpečným páchateľom.

A poďme k výsledkom.

Vítaz podujatia  Matúš Vnenčák z teamu Dynafit   s časom 44:45 posunul víťaza Devin Baba-z teamu Salomon Tomáša Podperu  na 2 miesto ale len v kategórii ale tu sa ešte včlenili do absolútnej trojky z vyšších kategórii miestny pretekár D. Krajčovič s časom 44:46 a Valíček s časom 45:09.

V ženách kraľuje jednoznačne K. Lovrantová a s časom 50:02 z teamu Salomon nedala šancu konkurencii s viac ako 2 minútovým náskokom. Katku čaká svetový pohár v Behu do vrchu a ako povedala so svojou prípravou je spokojná. Samozrejme že jej držíme všetci palce.

V rámci podujatia sa v štartovnom poli umiestnila aj skupina pretekárov zo Svetielka nádeje-podporovateľov BB detskej onkológie -  medzinárodná a jediná ženská slovenská hokejová rozhodkyňa Michaela  Kúdelová 7,5 km, P Daubner 7.5 km/ 1949/ , Alenka Slaná v kategórii 10,7 km na 2 mieste v ženách do 44.r. P Daubner 7.5 km/ 1949/ a ďalší hokejový rozhodca Kollár Miroslav bol medzi Svetielkáčmi na 7.5 km

 

Vyhodnoteniu najlepších asistoval zástupca firmy Salomon p. David Horyna a zástupkyňa Svetielka nádeje Vanda Prandorfyová.

Veríme že všetkých potešila tombola s cenami od Active Planet outdoor centra – špecializovaného bežeckého obchodu, ktoré toto podujatie pre Vás pripravilo s množstvom dobrovolníkov, ktorým sa touto cestou ešte raz chceme srdečne podakovať za Vás a za nás .

 

Výsledky si nájdete v prílohe.

Galeria 2

Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (Beh na Urpín_2,5km - kategorie.pdf)Beh na Urpin 2,5 km[Beh na Urpin 2,5 km]86 Kb
Stiahnuť tento súbor (Beh na Urpin 7,5km - kategorie.pdf)Beh na Urpin 7,5 km[Beh na Urpin 7,5 km]23 Kb
Stiahnuť tento súbor (Beh_na_Urpin_2015 celkovo 10,7 km.pdf)Beh na Urpin 10,70 km[Beh na Urpin 10,70 km]355 Kb
Stiahnuť tento súbor (Beh na Urpin 10,7km - kategorie.pdf)Beh na Urpin 10,70 km - kategorie[Beh na Urpin 10,70 km - kategorie]37 Kb
Stiahnuť tento súbor (BEH na urpin 2015.jpg)ikona[ikona]448 Kb
Komentáre (3)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje