Mikulášsky Charitatívny beh 2.ročník - 5.12.2015
Mikulášsky Charitatívny beh 2.ročník - 5.12.2015 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Katarína Belicová   
Sobota, 12 December 2015 16:36

Druhý ročník podujatia sa uskutočnil tentokrát v sobotnom termíne. Sneh ešte stále nie a nie napadnúť , nebolo chladno ale celkom príjemne.

Mali sme množstvo noviniek, ale aj stabilné „zvyky“

Opäť nás hostili priestory  ESC / Europa Shooping Center v Banskej Bystrici / , úspešne prezentovali naše podujatie, mali sme pódium, krásne miesto na prezentáciu podujatia a aj  DJ, /aj keď trošku zlostila aparatúra/. Samotní manageri úspešne odbehli náš kilometer trate, vďaka teamu Ing.Hollého šlo teda všetko ako po masle.

Lions Club:  opäť vďaka Myšiakovi, pánovi prezidentovi a členom  pripravili  a srdečne ponúkali  vynikajúci čaj a vytvorili bezkonkurenčné fotografie účastníkov  ako aj celého podujatia.

Mesto Banská  Bystrica: nové aj známe tváre sme stretávali pri administratívnej príprave .Vďaka podpore primátora MUDr Noska, šlo všetko hladšie a podujatie dostalo aj finančnú podporu. Mestská polícia nám vyšla v ústrety a perfektne zabezpečila naše podujatie. Rovnako aj Policajné riaditeľstvo a tak boli cesty zabezpečené, keď pretekári vyštartovali spod Vianočnej hviezdy.

Novinkou bola spolupráca so Zdravou Spoločnostou a MUDr. Faktorom. Zástupcovia zmerali návštevníkom ESC  tlak a cholesterol a viete čo?  Máme v BB cholesterol dosť vysoký a tlak na hranici normy, takže vyhovoriť sa na Vianočný stres nestačí...treba s tým niečo urobiť. Viktorky dostali úžasný šek v hodnote 500 Eur na svoju činnosť a veru s nami si to aj odbehli....vďaka.

Veľká vďaka patri aj atletickej škole Labrador Svetlanke Lipárovej, čerstvej držiteľke titulu najlepšia triatlonistka Slovenska a Ondrejovi Doletinovi, ktorá prezentovala nielen ukážky svojej činnosti a pre účastníkov pripravila super rozcvičku. Táto ambiciózna dvojica okrem svojich športových  cieľov vytvorila projekt pre deti na všešportovú prípravu a integrujú k nim aj deti s rôznymi druhmi handikepu.

Takže, osoby a obsadenie poznáte o.z. Viktorky a o.z.Crazy WoMen Active Planet, outdoorové centrum  Active Planet na  ČSA 23,BB, ktoré  registrovalo účastníkov, vďaka Mirkovi  Leitnerovi a Dominike, ale aj pripravilo pekné ceny do tomboly a zabezpečili aj bránu v cieli.

Pri oficiálnom zahájení podujatia som prehltla slzy, všimli ste si. Privítala hostí, tešila sa a uvažovala.

Myslíme si, že my sme tí, na druhej  strane, tí, čo sa im to nestane, možno aj preto, že prídeme na takéto podujatie, ale keď však vidíme, že choroba si nevyberá, sme bezmocní, škrípeme zubami hrozíme päsťami ale nič nezmôžeme, veď viete.

Pre ženu, ktorú poznám, jej dcéru, čo bojuje ako lev som stála na tom pódiu. Bojuje o život. Mala opäť štartové číslo 1 .Stáli sme tam s Majkou Blažekovou, Viktorkou, čo bojuje tiež. Pre všetky mami, dcéry a babky, pre všetky rodiny, ktoré sú silné aj slabé. Pre všetko, čím ženy sú.

A kto boli  vlastne hlavní účinkujúci nášho behu??? Riadna kopa dobrých ľudí a múdrych deti, čo si obliekli Mikulášske oblečenie „vzali nohy na plecia“ a prebehli ten kilometer. Vďaka im.

Kilometer  predvianočnou Bystricou.

Bystričania pridajte sa o rok vo väčšom počte!

Veď nestačí len sedieť!!!

Bolo krásne, ako ľudia vytvorili koridor a usmievali sa a  tlieskali, aj nám,

 

ALE tlieskali hlavne Vám – Viktorky, Vašej odvahe a statočnosti, Vašej vôli a sile bojovať. Sme stu s Vami a o rok budeme zas .

 

Komentáre (0)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje