Návrat k Towerruningu - 2.ročník
Návrat k Towerruningu - 2.ročník PDF Tlačiť E-mail
Napísal Katarína Belicová   
Pondelok, 18 Júl 2016 20:54

2.ročník Towerrunningu v Banskej Bystrici v SC Europa, ktorý prebehol 3.6.2016  potešil výkonmi a upevnil tradíciu

Dnes ešte s odstupom času predstavujeme víťazov. V roku 2016 sa nimi stali:

Štefan Štefina a Michaela Kúdeľová

 


Začneme dámou - svoje prvé víťazstvo dosiahla Michaela Kúdeľová.

Ahoj Miška

Druhý krát na štarte schodov v  Banskej Bystrici,  druhý krát beh za Charitu pre  "Svetielko nádeje". Bolo z toho ale prvé víťazstvo. Ako sa pozeráš na takúto bilanciu?....

Keď ma oslovila Vanda Prandorfyová zo Svetielka nádeje, centra pomoci detskej onkológie, ísť si zabehnúť schody v BB, brala som to ako výzvu, zábavu, no zároveň to bol i pocit zodpovednosti a spolupatričnosti s deťmi zo Svetielka. Asi o mesiac neskôr som osobne navštívila deti na oddelení Detskej fakultnej nemocnice v BB. Môj pocit spolupatričnosti sa ešte viac znásobil. Reprezentovanie Svetielka Nádeje sa stalo o to osobnejšie. Kým prvýkrát (r.2015) som dobehla na 4. mieste, tento rok som si dala záväzok, že chcem zabehnúť lepší čas. Napokon z toho bolo, na moje prekvapenie, pre Svetielko Nádeje úžasné 1. miesto.


Aké máš tento rok v behu a športe plány?
Moje plány sa ani na tento rok nemenia. Mojou prioritou je mať z behu v prvom rade radosť a ak sa k tomu pridá dostatočný výkon a následne bedňa, mám radosť o to väčšiu. Vďaka tomu, že korčuľujem, našla som sa práve v krosových behoch a kopcoch, kde môžem využívať silu nôh, preto sú mi bližšie najmä preteky na toto zamerané. V týchto dňoch mi prišla pozvánka na predsezónny rozhodcovský seminár, ktorý sa uskutoční v Poprade na prelome júla a augusta, kde ma čakajú testy z pravidiel hokeja, korčuliarske testy na ľade a 12-minútový beh.

Aké máš plány na oddych, pri toľkom trénovaní čosi treba regenerovať, však?

Oddych? ten si "musím" doslova naordinovať a prichádza zväčša v pondelok, kedy si doprajem "iba" chôdzu, prechádzku :) . Chcem svoje telo používať aj v budúcnosti, preto si uvedomujem,  že regenerácia je dôležitou súčasťou športovania. Preto si rada doprajem masáž, či wellness a hlavne počúvať telo a jeho signály.

Čo máš nove v súkromí?

V súkromí ma teší môj Anjel, priateľ Ľubko, s ktorým podnikáme mnohé spoločné športové aktivity a vzájomne sa podporujeme. Osud zariadil, že sme sa stretli v B. Bystrici.  Vtedy som bola ako dobrovoľník a osviežovala práve maratón bežiaceho Anjela :)

Ďakujem Ti za rozhovor

 


Štefan Štefina - víťaz mužskej kategórie

Druhý krát si stál na štarte schodov v  Banskej Bystrici. Bolo z toho druhé víťazstvo. Je to náhoda alebo si sa špeciálne pripravoval?

Pripravoval som sa na Česko-slovenský pohár v behu do schodov, kam patrí aj Run-up v Zlíne a v Ostrave. V Zlíne boli preteky o deň neskôr ako EBC, a trať bola v podstate podobná, takže aj keď som ešte dva týždne pred EBC nevedel, že tu pobežím, určitú prípravu na pretek som absolvoval.

Traťový rekord som chcel vylepšiť aspoň o pár sekúnd, no nakoniec som z neho skresal iba 0,1 sekundy. Mám teda motiváciu do budúceho ročníka.

Ake máš tento rok v towerruningu plány?

Tento rok by som chcel absolvovať väčšinu pretekov v Československom pohári v behu do schodov, do ktorého je zaradených 8 pretekov, 3 na Slovensku vrátane finále na MSR v Žiline a 5 je ich v Českej republike. Okrem tohto pohára by som sa chcel zúčastniť aspoň na troch pretekoch v behu do schodov v zahraničí.

Ake máš iné bežecke a športové plány na tento rok?

Chcel by som zabehnúť maratón v Košiciach a zúčastniť sa zopár zaujímavých behov do vrchu.

Co máš nove v sukromi?

V porovnaní s minulým rokom som si kúpil vlastné auto, takže som vystúpil z tej asi menej početnej skupiny bežcov, ktorý nemajú vplyv na globálne otepľovanie.

Ďakujem Ti za rozhovor

Komentáre (0)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje