Traithlon Attack - zhodnotenie I.
Traithlon Attack - zhodnotenie I. PDF Tlačiť E-mail
Napísal Katarína Belicová   
Štvrtok, 25 August 2016 16:20

II. ročník triathlonového medzinárodného podujatia s názvom TRIATHLON ATTACK je za nami. Priniesol viacero noviniek a jednu zmenu.

Zmenou bolo že toto podujatie sa stalo súčasťou kalendára podujatí zastrešené Slovenskou Traitlonovou  Úniou.

Ako novinku organizátori vyskúšali duatlonovú verziu „Duathlon Attack“, pre tých, ktorí si s vodou až tak nerozumejú.

Pretekárov bezpochyby potešila novinka v podobe trička od talianskeho výrobcu Crazy Idea z materiálu POLARTEC DELTA, ktorý bude v kolekcii športových firiem až v roku 2017.

K podporovateľom podujatia sa zaradili nové a aktívne subjekty ako mesto Hriňová, Zvolenské mliekárne, Pivovar Urpín, firma „Adlo - bývajme bezpečne“, CHKO Podpoľanie a Balocká železnička.

Viac ako 140 dobrovoľníkov či už z radov silových rezortov Ministerstva vnútra ako Polícia, HZS a HaZZ, alebo z miestnych športových klubov ( Detva Cykloklub), ako aj množstvo individuálnych dobrovoľníkov, na pár hodín, či niektorí doslova na niekoľko dní, zapadli do víru príprav a povedali si s organizátormi „hotovo – pripravené“ až v Kaštieliku Divín v piatok 19.8.2016, kde to všetko začalo.

Parafrázujeme najúspešnejšieho  českého triatlonistu Petra Vabrouška: „Nech už mám akýkoľvek problém, v triatlone/športe nájdem riešenie.“ A šport v sobotu 20.8.2016 ozaj spojil všetkých, ktorí sa zamilovali do triatlonu a do samotného podujatia.

V piatok o štvrtej popoludní to vypuklo. Prichádzajú prví účastníci, dostanú svoj balíček pre pretekára a ako bonus divínsky guláš z diviny od poľovníckeho združenia v Divíne a občanom obce Divín. Prezrú si kaštielik, kde je sprístupnená expozícia a prehliadky som sprievodcom výlučne zabezpečené iba pre toto podujatie do neskorých večerných hodín.  Prichádzajú aj prví hostia i folkloristi.

O 19:15, za zvukov detvianskej fujary Miška Budáča, je odštartované. Príhovory starostu Divína pána Kozu a primátora Hriňovej pána Horníka prerušuje detský folklórny súbor Hviezdička z Hriňovej a rómsky súbor Romka. Hneď na to, čo technický delegát STU p. Paľa a riaditeľ preteku Miro Leitner predstavia pretekárom pokyny k trati, objavia sa na pódiu so svojimi štartovnými číslami. Veď treba sa navzájom spoznať a zapriať si šťastie v športovom zápolení. Odovzdanie vriec do depa je posledné, čo pretekári spravia pred spánkom

Všetci sa ukladajú spať čo najskôr – okrem organizátorov. Tí ešte pripravujú bránu s logom podujatia.

Je sobota ráno 4.30 a stavia sa  depo na divínskej strane Ružinskej priehrady.  Neskôr ešte posledné poučenie a otázky.

O 6.00  hod je už všetko pripravené. Pretekári, organizátori, doprovod a diváci čakajú na samotný ŠTART.
Tri, dva , jeden ..... ŠTART !!!
Potom je už každý pretekár sám. Pulzy rýchle stúpajú a akékoľvek myšlienky treba odložiť. Sústrediť každý sval, aby to, čo každý celý rok trénoval, na trati vyšlo naplno. Plávanie je tentokrát možné aj v neoprénoch. Voda je OK, však má 22 C. Niektorí si ale radšej vyberú plávanie bez neoprénu. Po 2,1 km treba vybehnúť z vody a čo najrýchlejšie nasadnúť na bike.
Uháňajúc krajinou prekvapí pretekárov tesne pred Vígľašom hmla. Pretekári vchádzajú do "Londýna" okuliare nefungujú, z prilby kvapká, našťastie pomaly sa to zlepšuje, na trati fungujú občerstvovačky a kilometre namaľované na asfalte ukazujú, koľko km ešte chýba do depa pod Chopkom. Pretekárov nakrátko zmetie omylom nevypnutá svetelná križovatka v Brezne, ale Vagnár a Mýto sú rýchlo za nimi a zostáva úsek, kde sa lámu charaktery. Od Tálskej koliby a poslednej občerstvovačky nasleduje výdatných 10 km. Slnko pečie ,mnohí majú svalové kŕče a dochádza „moral“. Nikomu, kto podobné zažil, netreba hovoriť.

Vytúžene depo však po doplnení tekutín a kalórií ukáže opäť cestu nahor. Tentokrát na Chopok. Chopok čaká a limity sú jasné. Počasie je našťastie priateľské a až tak veľmi slniečko nepečie. Stúpanie do Krížskeho sedla je relatívne postupné a v ňom čaká pretekárov ďalšia občerstvovačka so slovenskou vlajkou. Potom malebný hrebeň s cestičkou dláždenou kameňmi, krvou, kŕčmi a potom pretekárov. Niekedy aj diváci povzbudia. Neskutočná atmosféra vládne na Kamennej Chate, ktorá každému pretekárovi dobije baterky. Pretekár má v mysli jediné, „už len dole“... No dole je to ešte minimálne 10 km , kedy sa odohrávajú súboje o umiestnenie . Ondrej Doletina sa prepracuje do čela preteku pred  Danielom Howardom a Filipom Kristlom.

Cieľ je na Srdiečku a zostáva štandardné bilancovanie. Fotka - profilovka, teplý bujónik ,objatia priateľov a potrasenie ruky so súpermi a organizátormi. Sprcha a večera.

Ako to už býva, v cieli je po preteku všetko ináč. Celý svet má žiarivé farby. Vám, čo ste to niekedy zažili, to hovoriť nemusím.

Opäť krojovaní organizátori  predstúpia pred pretekárov. Rozdávajú zaujímavé ceny a plakety. Všetkým istotne chutí banskobystrické pivko Urpiner alebo tatranský čaj „Tatratea“

Nesmie chýbať tombola so zaujímavými cenami:  termokamery z Adlo, oblečenie Crazy Idea, jogurty zo Zvolena alebo najkrajšia cena víkendový pobyt pre 2 osoby v hoteli Srdiečko.

Záver veru prinesie slzy v duši organizátorov. Pretekári im totiž dopriali „standing-ovation“ Na chvíľu sa cítili ako herci v Národnom divadle po vydarenej premiére. Výnimočne.

No nielen organizátori sa v ten večer cítili výnimočne. Výnimočnými boli všetci pretekári, sponzori. dobrovoľníci, ktorým patrí rovnaké „standing ovation“. V sobou 20.8. vyhrali všetci!

Organizátori sľubujú, že o rok a týždeň, presne 26.8.2017, sa s pretekármi opäť uvidia na Triathlon Attack. A veria v početnú účasť.

.

Text: Katarína Belicová - hlavný organizátor a zároveň účastníčka štafety - išla cyklistickú časť

Komentáre (0)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje