Winterway 2011
Winterway 2011 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Miroslav Leitner   
Utorok, 15 Február 2011 21:28

Winterway 2011 je ďalší ročník skialp & freeride kurzov, ktoré pripravuje Skialp4u spolu s horskými vodcami UIAGM a inštruktormi Alpenverein. Keď so skialpinizmom začínaš a chceš sa naučiť prvé "čo" a "ako" máme pre teba už tradičný kurz Winterway Classic, ktorý je spojený so zimným prechodom Nízkych Tatier v úseku Ďurková - Chabenec - Chopok - Ďumbier. Ak už máš prvé voľné zjazdy za sebou, hľadáš nové terény a chceš to robiť bezpečne, je tu po druhý krát aj Winterway Freeride, ktorý je zameraný na freeridové lyžovanie a uskutoční sa v Žiarskej doline v Západných Tatrách. Kurzy odborne pripravuje Miroslav Leitner, bývalý repre tréner slovenských skialpinistov, dnes inštruktor Alpenvereinu.

Obidva kurzy - Classic aj Freeride - majú časť programu podobnú: Praktický výcvik pohybu vo vysokohorskom teréne, technika lyžovania v neupravenom teréne, práca s GPS. Ďalej budeme spolu posudzovať lavínovú situáciu, vyhľadávať v lavíne a učiť sa kamarátsku záchranu. S horskými vodcami a členmi HZS budeme hovoriť o lavínovej prevencii, záchranných akciách, ale aj o skúsenostiach z vysokohorských expedícií. Zážitkom je stavanie iglú a zimný bivak. Winterway Classic navyše obsahuje dvojdňovú hrebeňovku z Ďurkovej cez Chabenec, Kotliská, Dereše, Chopok až na Ďumbier, a potom krásny zjazd skoro 1000 výškových metrov z Ďumbiera na Trangošku. Winterway Freeride má samozrejme oveľa viac voľného lyžovania spojeného s výstupmi na Plačlivé, Baníkov a - keď počasie dá - tak aj Baranec. Obidva kurzy sú otvorené aj pre snowboardistov.

Čo potrebuješ: dobrú kondičku, zvládnutú techniku zjazdového lyžovania alebo snowboardingu, skialpinistickú alebo snowboardovú výstroj, a samozrejme musia ťa lákať zasnežené hrebene a žľaby. Ak si berieš day-off keď začne sypať prašan, tak si ten správny tip.

Od nás dostaneš: inštruktorov a horských vodcov, strechu nad hlavou, požičanie lavínovej výstroje (lopatka, sonda, pípač), výcvikový program,
a zážitky na ktoré sa nezabuda.

Termíny:

23-27.2.2011 (Classic)
30.3.-3.4.2011 (Freeride)

Miesto:

Nízke Tatry - Chopok (Classic)
Západné Tatry - Žiarska dolina (Freeride)

Cena: 115 EUR. Clenovia Alpenverein môžu využit zlavy vo výške bonusu na akcie - 10%, ktoré obdržali po uhradení clenského na rok 2011.

Viac informácii a prípadné odpovede na otázky si nájdete na http://www.winterway.sk/

 

A ešte pár postrehov z minulých ročníkov na záver: účastníci toho už zažili celkom dosť - slnko ale aj snehovú víchricu, kopec snehu ale aj časy, kedy sa muselo za snehom "dochádzať" s lyžami na pleci, nadšené pohľady z dosiahnutých vrcholov, vystrašené tváre keď sonda ukázala stupeň lavínovky 4 ale zase naopak šťastné úsmevy a priateľstvá, ktoré držia doteraz.  Keď chcete niečo nové zažiť , učiť sa ako zdolať ďalšie výzvy tak neváhajte. Zoberte si partiu alebo aj sám a ozvite sa.

Stretneme sa na Winterway

Komentáre (0)
 
WEB KAMERY
Chopok, pohľad na západ
Chopok, pohľad
na západ
Chopok juh - Kosodrevina Chopok juh
- Srdiečko
Skokanský mostík, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
Skokanský mostík, Štrbské Pleso
Jasná - Luková
Jasná - Luková
LINKY A ODKAZY PARTNERI
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
OEAV Alpeverein
Podmienky členstva
Registrácia nového člena
Čo robiť v prípade úrazu
Pripoistenia
Materiály k stiahnutiu
  C 2009 ACTIVE PLANET s.r.o. | úvodná stránka | burza | fórum | členovia | partneri | všeobecné informácie | mapa stránky | napíšte nám | kontaktné údaje